Zihnin Oyunları

Zamanı gelmeden hiçbir şey içselleşmiyor, anlamını bulmuyor. Son zamanlarımda kolaylar zor oldu, sürprizler, beklenmeyenler, can sıkanlar derken, zihnim dolu düşüncelerde, nedenlerde, her şeye bir cevap bulmada... Aklıma Mevlana geliyor, demiyor mu sen düşünceden ibaretsin diye...Gerçekten ne yediğim, ne işittiğim, ne de etrafıma tam konsantreyim, aklım etrafımda duygularımı alevlendiren, sonuçlandıramadığım olaylarda ve fark ediyorum ki kendimi zihnimin tutsaklığında kendi zindanıma hapsetmişim. Yine doğadan, çiçekten, ağaçtan, denizden yardımımı alıyor, bin şükür diyorum. Dün benim gibi denizde dalgalı, içi dışında kendini nereye atacağını bilemez haldeydi... Ona bakarken kendimi seyrettim ve  dertlerin dermanı barındırdığını aldığım en ağır derslerden bilmiyor muydum? Hoş geldiniz başka kılıkta, başka isimde karşıma çıkanlar dedim. Sonra anladım ki halimden, hallerimde ki değişikten beni hayatla biraz daha yoğurmaya, kendimi buldurmaya getirdiklerini gördüm, kavgaya ne gerek var, buyurun misafirim olun şimdi, sonrada yolunuz açık ola dedim kendi kendime...İçimi sızlatanları biraz buldum, rahatladım. Bugün, günde aydınlandı, zihnimde...Sonra canım hocam, Ayşe Nilgün Arıt’ın Kutsal Maya İnancı kitabını alınca karşıma; “Derslerinizi lütuf, düşmanlarınızı melek olarak kabul etmek için iyi bir gün” yazan bölüm çıktı karşıma...Daha ne diyeyim, hayat sana teşekkür ederim!

 

Sonra anladım ki halimden, hallerimde ki değişikten beni hayatla biraz daha yoğurmaya, kendimi buldurmaya getirdiklerini gördüm, kavgaya ne gerek var, buyurun misafirim olun şimdi, sonrada yolunuz açık ola dedim kendi kendime...İçimi sızlatanları biraz buldum, rahatladım. Bugün, günde aydınlandı, zihnimde...Sonra canım hocam, Ayşe Nilgün Arıt’ın Kutsal Maya İnancı kitabını alınca karşıma; “Derslerinizi lütuf, düşmanlarınızı melek olarak kabul etmek için iyi bir gün” yazan bölüm çıktı karşıma...Daha ne diyeyim, hayat sana teşekkür ederim!

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı