Yaşamın Muhteşemliği


Biliyorum yaşam gördüklerim, işittiklerim, temas ettiklerim kadar değil. Yanı başımda duran, tarif edemediğim, o büyük gücü hissettiğim bambaşka güzellikler var. Bazen önümüze çıkanlar çok doğru gibi gözükürken içimizde anlamlandıramadığımız bir ses huzursuz eder, bu doğru değil der bizlere...Ya da herşey olağan görünürken, olağan dışı güzellikler hissedersiniz. Son yıllarda yanı başımda duran, fark edilmeyi bekleyen bir başka dünyaya gözlerimi açınca bu hisler daha belirginleşti. Önce kuşlarla başladı her şey, kuşluk vakti, o ilahi düzeni fark etmem, günü karşılama, ve yolcu etme isteği günlük seremonilerim oldu benim…Arkasından en büyük dostlarım ağaçlarım oldu, rüzgarın fısıltısı, dalganın sesi en güzel müzik oldu, doğanın muhteşem değişimi, dönüşümü hayret ve hayranlıkla izlememe neden oldu. Yaşadıklarım merakımı, merakım okumalarımı artırdı ve karşıma tesadüf gibi görünen ancak tam zamanı geldiği için Ayşe Nilgün Arıt’ın “Maya Şaman Şifası” kitabını çıkarttı. Okudukça yazılanların yaşadıklarımla nasıl örtüştüğünü, hissettiklerimin kadim izlerini gördükçe zamanı geldiği için karşıma çıkan başka kapılar açılır oldu. Carl Jung, masallar, mitler, kadim bilgelik derken başucu kitaplarım, dönüp dönüp okuduklarım ve her seferinde daha derin anlamlandırdığım yine bu muhteşem kitaplar oldu. Bu vesileyle varlığıyla, kitaplarıyla yolumu aydınlatan, yaşamın muhteşemliğini anlamlandırmamı sağlayan Sevgili Hocam Ayşe Nilgün Arıt’a gönülden teşekkür ederim.

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Göğe Bakma Zamanı

Göğe Bakma Zamanı

Yaşamın Muhteşemliği

Yaşamın Muhteşemliği

Hayat Sana Teşekkür Ederim

Hayat Sana Teşekkür Ederim