Taştaki Türk'ler

Çocuğu, kadını, şiddete uğrayan hayvanları mı, nesli tükenmeye yüz tutan bitki, hayvan türlerini mi, ağacı, yerin altını, yerin üstünü, toprağımızı, havamızı, suyumuzu, tohumumuzu, kültürel, tarihsel mirasımızı mı, neyi koruyacağımızı şaşırdık? Gün yok ki toplumsal şiddet haberi olmasın, gün yok ki mülteci sıkıntısının toplumsal boyutu yaşanmasın, gün yok ki eğitimdeki gelinen karanlığın yüzü yansımasın, gün yok ki tarihi eserlerimizi restore ediyoruz diye aslından uzaklaşılmasın, gün yok ki milli değer ve kültürümüze, geçmişimize yönelik sarsan bir haber almayalım. Bu kadar büyük, çok yönlü, geçmişten gelen, organize kuşatılmışlığın altında yatan sahip olduğumuz tarihsel mirasa karşı duyulan sistemin büyük korkusu mu? Büyük bir tarihi, kültürü barındıran medeniyetin izlerini yok etme, dönüştürme, değiştirme bu korkunun yansıyan planlı çalışmaları mı? Gücü barındıran sistem barış götürüyorum derken ilk başta müzeleri boşaltıp, yakıp yıkıp, tarihsel bilinci, geçmişin büyük izini yok etmiyor mu? Yardım elini uzatırken önce eğitim sistemine elini uzatıp içini boşaltmıyor mu? Kendinden, aslından, geçmişinden, kültüründen, değerlerinden uzaklaştıran sistemin amacı, ekonomik, siyasi güç yanında kültürel ve tarihsel bir güç yaratmak değil mi? Atam geleceği ön görüp, ne güzel söylemiş, “Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!” diyerek...Bu karanlıktan çıkışın gücü geçmişten gelen sahip olduğumuz büyük medeniyetin izlerinde, bizlerde, içimizde değil mi?

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı