Şiddete Hayır !

Çocukları öldüren, kadınlarını öldüren ve hekimlerini öldüren bir toplum.... Kadın cinayetleri 2002-2009 yıllarında kaç kat arttı biliyor musunuz ? Yüz kat değil, 200 değil, 500 değil, 1000 değil, tam 1400 kat arttı bu ülkede... Birinciliklerimiz eğitimde, sporda, sanatta değil maalesef...Çocuk istismarı ve ölümleri bir başka kanayan yara...Ve biz de, sağlık camiası olarak bir canımızı daha, Dr.Fikret Hacıosman’ı kaybettik. Değerli meslektaşımız savaşta, terör saldırısında, depremde, trafik kazasında değil, hastanede görevini yaparken öldürüldü, diğer meslektaşlarım gibi.... Değerli hocamız, ilk akciğer naklini ülkemde gerçekleştiren Göksel Kalaycı’nın hastane de öldürüldüğü gibi...Dr.Ersin Arslan gencecik yaşında, hastanede görevinden fazlasını yapıp, hastasına yürekten, bir evlat gibi sahip çıktığı için sadece emekli parasını alamayacağız diyen hasta yakını tarafından hastanede öldürüldüğü gibi... Yazmaya kalksam daha çok acı var, çok kan var...Hekimlik öyle zor bir meslek ki, içtiğin sigaranın sorumlusu, alamadığın randevunun sorumlusu, bulamadığın ilacın sorumlusu, yetersiz personelin sorumlusu, neredeyse her olumsuzluğun sorumlusu tutulurken, bilmez miyim pek çok arkadaşımın kıvrana kıvrana bireysel çözümlerle derde derman olmaya çalıştığını ? Hekimlik sevilmeden yapılamaz, sistemin yükü yansırken sana, hasta yoğunluğu, zor çalışma koşulları, bitmeyen sürekli eğitim, sınavlar ve geçim derdi arasında da bir başka mücadele veririsin. Kimsenin hekimleri öldürmesine gerek yok ! Maalesef bu zor koşullar hekimleri canından bezdirmekte, yaşamla bağını koparmakta, çıkış yolu bulamayıp ölümü seçenlerin her gün daha fazla olması bir başka düşündürücü konu değil mi ? Her gün bir çocuk, bir kadın, bir hekim ölüyorsa hepimiz, ama hepimiz karanlığa çekilmiyor muyuz, toplum olarak her gün can kaybetmiyor muyuz ?

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı