Renklerin Dili

Kıyafetlerde siyahlara hapis olmuşken, yaptığım resimlerde hep canlı renkleri tercih ediyorum. İster yaptığım, ister beğendiğim resimler olsun, güneşin sarısı, yeşilin her tonu, gün batımının kızıllığı, ışığın parlaklığı hep olacak, ruhum ancak öyle aydınlanıyor. Sonra yerel kıyafetleri düşünüyorum, hangi kıtaya gidersen git, sistemin kanser gibi yayılmasından önce Afrika, Güney Amerika, Asya cıvıl, cıvıl, bin bir renkten oluşuyordu diyorum. Sonra modern yaşamda sokaklar, büyük caddeler aklıma geliyor. Binalar, insanlar tüm renkleri alınmış siyah, beyaz fotoğraf gibi görünüyor gözüme...Tüm dünyayı ele geçiren tek sesli, yönlendirilmeli yaşamda, bedenimiz gibi ruhumuzda tutsak, sınırlandırılmış, hapsedilmiş. Buyurgan kültürün tüm dünyaya egemenliği ile tek renkli yaşamda, her seferinde parlak, renkli resimlerin ortaya çıkması, ruhumun nefes almaya çalışması, var olması, canlanması belkide... O yüzden, başladığım, sonunu bilmediğim, sessizliğin, dinginliğin içinde renklerle her yolculuğum şifa etkisinde...

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı