Öğrendiklerim


Yine oturdum, nefes okuyorum. Neler öğrenmedim ondan, yaşamla ölüm arasındaki bağın, bedenle zihnin arasındaki bağın çok ötesinde derinliği...Tüm canlıları yaşama bağlarken, sessizce tüm canlıları da birbirine bağlar. Her nefes doğada yeniden can bulur, birbirini tamamlayan zıtlıkların dengesini oluşturur. Bir oksijen molekülünün peşine takılsan, seni nerelere götürmez ki? Havadan aldığın her nefeste bedene giren oksijen molekülü yaşam enerjisi verebilmek için tüm hücrelere yol alır, değişir, dönüşür bedeni terk eder, misafirliği son bulur. Bu sefer bitkiler, okyanuslar, denize misafir olur, burada da değişir ve havaya aslına kavuşmuş olarak geri döner. Bu durmayan dinamik yapıda bir bakarsın senin hücrende sana can verirken, sonra bir başka insanda yaşam kaynağı olmuş, sonra yeniden bir çiçekte ya da bir ağaçta, belki de bir deniz kabuğunda yeni yolculuğuna, değişime, dönüşüme yol almıştır. Biz aramıza sınırlar örsek, mesafeler koysak bile oksijen gün içinde sayısız seferle benden, sana, senden ağaca, kuşa, böceğe, denize dolanıp durur, her birimize aslında hepimiz biriz, birbirimize bağlıyız ve bir nefes kadar yakın, bir nefes kadar aynıyız der durur.

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı