Kuşların Mevsimi

Bu mevsim bambaşka, bu mevsim, benim yaşadığım yerde kuşların bir araya toplanma, coşma zamanı...Mevsimlerden bahar ise, ağaç dallarını mis kokulu, rengarenk çiçekler doldurur burada...Ancak mevsimlerden kış ise, bambaşka bir sürpriz bekler sizi, ağaç dallarını binlerce kuş doldurur, çeşit çeşit kuşlar açar ağaç dallarında... Her bir dalda açan bahar çiçekleri gibi, yan yana dizilerek, bir ağacın tüm dallarını, baştan ayağa donatarak, sabah, akşam güneşe selam, güne selam derler. Ben de onlarla beraber yakaladığım her günü, kendimi ait olduğum yere daha yakın, aslımı daha bulmuş, ruhum huzur dolu hissederek karşılıyorum. Öyle şanslıyım, sabah kuşluk vakti, komşunun bahçesindeki ağaçta toplanınca hepsi, uzaklara gitmeme gerek kalmıyor. Gün daha ağarmadı, hava soğuk demeden, ötüşlerinde ki coşkudan anlayınca zamanın geldiğini, onların peşine, balkona, bahçeye, sokağa atıveriyorum kendimi...İşte o büyülü an gelince hepsinin şarkıları başkalaşıyor, daha bir coşuyorlar ve sonra sanki yüzlercesi tek bir kuş gibi aynı anda kanatlanıp gökyüzünü dolduruyorlar. Kanat açmış kuşlarımın peşinden onlar nereye uçup, konuyorsa, ben de takipte onlarla sanki kanatlanıp, uçuyorum. İşte bugün yine günün yükü üzerimde bedenim, zihnim yorgun, adım atamazken, akşam kuşlarımı seyredince, ruhum kanatlandı, bedenim rahatladı, zihnimin yorgunluğu, bulanıklığı berraklığa kendini bıraktı. Kuş olup uçasım var.

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı