Küre Dağları, Ilıca Şelalesi

Hala muhteşem Küre Dağları, Ilıca Şelale’sinin sarhoşluğumdayım. Çağlayan, coşan, suyun sesi, berraklığı, nemden muhteşem şekle bürünen yosunların, her bir dalı boyadığı yemyeşil tablonun büyüsündeyim. Yıllar önce Şebnem dolaşır, fotoğraflarına hayranlıkla bakardım, ben de istiyorum derken, şimdi o rüyanın içindeyim. Sadece doğanın büyüsünde değil, her bir yolda tanık olduklarım, yaşadıklarım, gördüklerimin etkisindeyim. Her yeni rotadan sonra benden çok sevinen Şebnem’in, çoğunu gördün, azı kaldı derken arkadaşımın benim için duyduğu mutluluğun, yaydığı sevincin etkisindeyim. Geçen yıllarda, yolların ilklerinde, Likya Kral yolunda manzara muhteşem, ama hava sıcak, sırt çantasının ağırlığı, yürünen yolların yorgunluğu ile, büyülü manzara bile daha az görünür olurken bizlere, Hamit Bey’in yol ortasında ki taşları arkadan gelenler takılıp düşmesin diye kaldırmasının, yol açmasının etkisindeyim. Tanımadığı, bilmediği insanlar için, sırtında onca yükle, onca yorgunlukla yol açanların, ayağına taş değmesin istiyorum, yolları pırıl, pırıl, aydınlık olsun diyorum. Bu yolların müptelası olunca, yine oralarda olmak istiyorsunuz. Ancak gidemiyorum kimseyle, illa Şebnem, Hamit ikilisi olacak, biliyorum onların güzel yürekleri ile yollar daha da başkalaşıyor. O yüzden yanımızda, yakınımızda yer alan, ben buradayım diye ses etmeyen, her canlıya hürmette kusur etmeyen, fark ettirmeden fark yaratan muhteşem insanlara sıkı sarılalım, özen gösterelim.

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Küre Dağları, Ilıca Şelalesi

Küre Dağları, Ilıca Şelalesi

Bafa Gölü, Heraklia

Bafa Gölü, Heraklia

Likya Yolu

Likya Yolu