Kendi ak, adı kara, mucize Karahindiba


Şaşkınlığım, hayranlığım bugün izlemeye doyamadığım, çocukluk anılarımda üfleyerek etrafa saçılışına seyre daldığım bu muhteşem çiçek Karahindiba için... Kendi ak, pak iken neden bu ismi almış bilmem... Ancak bu görüntü onun tohuma kaçmış hali... İlk gençlik yılları bambaşka, sapsarı bir papatya... Baharda kırları, yol kenarlarını doldururken sarı taç yapraklar zamanla kapanmakta, insan gibi ak düşmekte taç yapraklarına ve bir başka döneme, yaşamın sonuna doğru yol almakta... Neslin devamı yaşam için, yaşatmak için şart... O yüzden beyaza dönen her bir yaprak tekrar açılmakta kar tanesi görünümünde beyaz gelin gibi salınmakta... Her bir parçası, yaşamın bilgeliğini, hayatın devamlılığını, gençlik yıllarını, olgunluğun bilgeliğini küçücük bedeninde taşıyarak rüzgarla uzaklara çok uzaklara taşımakta, başka topraklarda hayat bulmakta... Kendi ayrı, tohumu ayrı mucize... Yaşamının tüm sırları milimetrik yapıda, tohumunda gizlenmişken, bu narin görüntünün altında muazzam bir güç, savaşçı bir ruh yatmakta... Yaşama böylesi zarif ve güçlü tutunan bu ruhun önünde eğilinmez mi saygıyla? Selam olsun bugünün mucizesine, selam olsun tohumda saklı bilgeliğe...

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Göğe Bakma Zamanı

Göğe Bakma Zamanı

Yaşamın Muhteşemliği

Yaşamın Muhteşemliği

Hayat Sana Teşekkür Ederim

Hayat Sana Teşekkür Ederim