Gökyüzüne Çıkış Efsaneleri

Yıllar önce insanlığın masalını, mitolojiyi Gönül Tekin’in muhteşem anlatımından  televizyonda dinleyince, boşluklar dolmaya başlamış, hayran olmuştum. Yine karşıma çıktı internette, dinledim, doyamadım bu bilge insana... Binlerce yıllık kültür, sembol, dil, motiflerle günümüze ulaşarak aslı aynı kalıp, ismi değişerek hala yaşaması, insanla bağının ne kadar güçlü olduğunu göstermiyor mu? O yüzden bir ağaç altında, deniz kenarında, yıldızların altında o güçlü etkiyi hissetmiyor muyuz? Aslında hepsinde binlerce yıl öncesi atalarımız ile buluşmuyor muyuz? Tüm bu birikim insanlığın toplumsal bilinç altında, ata mirası, evrenin mirası olarak günümüze gelmedi mi? İnsanlığın mirasının bizimle taşınması, gelecek kuşaklara fark etmeden aktarılması, bu bilgeliğin bizimle olup ancak sembollerle ortaya çıkması inanılmaz değil mi? Mitoloji, efsane, masalla hem evrenin bilgeliği, hem kendinle buluşman bir büyülü yol değil mi?

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı