Göğe Bakma Zamanı

Küçükken bulutlara bakar, şekiller çıkarırdık. Büyüme sancıları, yaşama karıştıkça göğe bakmayı daha az hatırlasam da bulutlara bakmayı, gökyüzüne bakmayı hala çok seviyorum. Üstelik şimdi her gün gökyüzüne ayırdığım zamanlarım var. Denize, güneşe, kuşlara, ağaçlara ayırdığım zamanlar gibi...Kendimi evrenin parçası hissettiğim, heyecanlandığım, içimin titrediği anlar bu zamanlar...Okumaktan en keyif aldığım Engin Geçtan’ın Seyyar adlı söyleşi kitabında; “O zamanlar hayatın çizgisel olmadığını, dıştan içe bir yolculuk olduğunu bilmiyordum” dediği gibi, evrenle, varoluşla temas kurduğum her an beni dışardan içeriye yaklaştıran, içerisi ile bağ kurmamı sağlayan anlardan...O yüzden bakınca sihirli buluta, hepsi bir arada ne muhteşem bir yolculukta diyorum. Halden hale girerken, bugün gökyüzünde belki kar kristali, yarın denizde dalganın sesi, belki de bir başka yerde bir pınarda akan tatlı su olup, bizlere bilgeliğini, yaşanmışlıklarını getirip konuk olacak bu bedene... Bu değişim, dönüşüp yolculuğunda harmanlanıp, yine hepimiz bütünün parçalarını evrenin varoluşundan beri oluştururken, hepimiz aynı kaynaktan gelen yıldız tozuyken, aynı hammadde ile yoğrulup, yeniden oluşurken, bu döngü her yerde kendini gösterirken büyülemez mi insanı ? İşte ben zamansızlıkta bu mucizenin sarhoşluğundayım.

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Göğe Bakma Zamanı

Göğe Bakma Zamanı

Yaşamın Muhteşemliği

Yaşamın Muhteşemliği

Hayat Sana Teşekkür Ederim

Hayat Sana Teşekkür Ederim