Bu Sabah Yağmur Var İstanbul'da...


Bu sabah yağmur var İstanbul’da... Gökle yerin buluşması, suya hasret toprağın kana kana sulanması, mis kokulu çiçeklerin coşması, yağmur damlaların dansı, doğanın coşkusu var bugün İstanbul’da... Öyle anlatılmaz zamanlarki sabahlar, ilahi bir düzende günün selamlanması var doğada, kuşundan, böceğine, çiçeğine kadar... Hepsi kendi ritminde, zamanında selamlamakta gelen günü... Kimi ötüşünde, kimi kapattığı yaprakları açarken, kimi yuvasından çıkıp doğan güneşle buluşurken hep dönmekteler güneşe yüzlerini... Onlarla bir olmak, bu anı yaşamak nasıl bir iç huzur, tarifi imkansız... Hep sabahı erken karşılamayı sevdim. Ama bilirim İstanbul’da üç yağmur damlasının trafiği nasıl olumsuz etkilediğini, sahil kenarındaki yollarda bile, denize akamayan göle dönen yolları, yaya olduğum zamanlarda yoldan geçen arabalarla sırılsıklam kirli sularla yıkandığım zamanları, betonla kaplanan yerlerde su kavuşamayınca toprağına yolunu şaşırıp, sele dönen sokakları... O yüzden İstanbul’lular temkinlidir, endişelidir yağmura karşı... Aramızdaki bağın böylesine ters düz olmasının nedeni yine bizken, sebebi yağmurda arayınca kök nedeni bulamaz, asıl gerçekle yüzleşemeyiz. O yüzden sevgili yağmur, temizlerken dört bir yanı, bereketinle gel, rahmetinle gel, gönüllerimizi, zihinlerimizi pürü pak ederek gel...

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı