Birbirine Bağlı Yaşamlar

Şamanizm, insanlık tarihinin ilk ruhsal inancı olup Değerli Hocaö Ayşe Nilgün Arıt’ın kitaplarını okuyunca, eğitimlerine katılınca belki hepimizin içsel bir sesle fark ettiğimiz, anlamlandırdığımız ancak tarif edemediğimiz pek çok bilginin daha önceden zaten keşfedildiğini görüyorum. Şamanizm ve pek çok kadim öğretide her şeyin bir bütün ve birbiri ile ilişkili olduğu belirtilir. Bu nedenle bir şey değişti mi her şey bundan etkilenir. Belki de hekim olduğum için okuduğum her bilgi beni, insan bedenine, ruhuna, zihnine doğru yolculuğa çıkarıyor. Hz.Ali, İbnül Arabi, Mevlana, Yunus Emre’ye bakınca yolumuzu aydınlatıp, büyük evrende kaybolmamak için belki de, ne ararsan kendinde ara, ya da insan küçük evren diyerek bize başlangıç noktamızı gösteriyorlar. Ben de insan bedeninde ne öğrenmek istersem biraz daha yaklaşarak küçük ölçekten bakıp anlamaya çalışıyorum. Mikroda ne varsa, makroda da aynı döngüyü ve birbirlerini nasıl etkilediklerini görüyorum. Beden, zihin, ruh birlikteliğini sağlık ve anlam için bunların nasıl da ayrılmaz olduğunu görüyorum. Sadece bir nefes bile tüm sistemleri etkileyerek ne büyük değişimler yaratıyor. O yüzden hem uzmanlık alanım, hem ilgi alanım olduğu için nefesi, solunumu okuyor, yapılanları inceliyor, öncü isimleri takdir ediyor, diğer taraftan yanlış yönlendirmelerle bir nefesle bile her şeyin birbirine bağlı olduğu yaşamda nasıl diğer sistemleri olumsuz etkileyebileceğini görüyorum. O yüzden her nefeste okuyorum, anlatıyorum, yazıyorum. Bu yazdıklarımda son nefesi ile yeni mevsime, değişime, dönüşüme  hayat veren nar ağacımın güzel sarı yaprakları eşliğinde olsun.

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı