Baharı Beklerken

Tam bir duraklama dönemindeyim. Kendimi kış mevsimi gibi hissediyorum. Sanki sadece kuru dallarım kaldı. Tüm gücümle çalışıyorum aslında, hani çiçekler, ağaçlar tüm güçleriyle öz sularını yeni yeşerecek, sürgünlere ayırıp, gitmesi gereken zayıf, kuru dallara izin verirler ya, bende hem yüklerimi azalttığım, ancak daha fazla çalıştığım zamanlardayım. Baharın nasıl olacağını, geçirdiğin sonbahar, kış belirler ya, ben hiç bilemiyorum, nasıl bir bahara çıkacağımı...Çalıştıkça, okudukça, ya da ne yaparsam kayboluyorum içinde, baştan ayağa, tüm hücreme kadar o oluyorum, ama denge yok mu, denge, işte orada ölçü hep kaçıyor. Ara da boşluk bırakıp hissetmeliyim, dinlemeliyim biliyorum ama bu kısmında bocalıyorum son aylarda.... Her yaptığım ruhsal yönüme dokunsun, gelişsin istiyorum. Ancak o biliş, kavrayış ancak zihin boşken oluyor, ansızın, bir sevinçle doluyorsun, pek güzel, pek keyifli, pek iç açıcı....İşte hep olsun istiyorum, ya da daha çok olsun istiyorum. Belki az okuyup, çok tevekkül etmek lazım, belki sadece sessizliği dinlemek, fark etmek lazım. Çünkü her şey keşfedilmiş, hatta çoğu yanı başımda da ben ancak fark ediyorum, ben kendi keşiflerimi ancak yapıyorum. Benim zamanım bu zamanlarmış. Ruhsal olanın ne yazısı, ne sözü var, o içsel bir biliş, bir sezgi, boşaltmak lazım zihni, hayatı...Ancak o zaman hissediyorum sanki...Baharın ilk habercilerinden mimozanın yanına oturuyorum, dinliyorum, seyre dalıyorum. Bahara nasıl olacaksın diyorum, mis kokusunu hissetmek, muhteşem rengini görmek için ne sabırsızlanıyorum. Ya benim baharım nasıl olacak, bilmiyorum. Ancak niyetim en içten, en temiz, herkesin hayrına, hepimiz biraz daha yol alsak, biraz daha sistemin dışında, buyurgan, gösteren, şartlandıran sistemin dışında o muhteşem beni, bizi biraz hissederek, düşen cemreler gibi müjdeli gelse baharımız ve sonra bin bir renk çiçek açsa her birimizde....

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı