ALTINCI BÜYÜK YOK OLUŞUN ORTASINDAYIZ

"ALTINCI BÜYÜK YOK OLUŞUN ORTASINDAYIZ"

Bir küçük kız çocuğu başlattı herşeyi...İsveç parlamanto binası önünde Cuma günleri okula gitmek yerine sesimi duyun, dünyamızı koruyun diyerek başlattı. Biz büyükler sorumluluklarımızı yerine getirmediğimiz için, dünyamıza, çocuklarımızın, tüm canlıların geleceğine, yaşam haklarına sahip çıkmadığımız için bunu bize tüm çıplaklığı ile gösterdi. Sabırla ve açık sözlülükle yürüttüğü mücadelesi yarın 15 Mart Cuma günü dünyanın pek çok yerinde  çocuklar, gençler tarafından dile getirilecek. Ne acı değil mi, herşeyi bildiğini düşünen, gösteren, öğreten, kurallar koyan büyükler; sisteme esir, büyüttüğümüz egolarımız, karanlıklara gömdüğümüz bilincimiz, yok edici hırsımızla, nasılda çocuklarımızın, tüm canlıların, dünyanın geleceğini görmezden geliyoruz. İnsanoğlu kendi sonunu hazırlamakta usta...Beş büyük yok oluşun yaşandığı dünyada, böyle gitmeye devam ederse yeni bir çöküşe doğru hızla yol almaktayız. O yüzden büyük bir dönüşümü haber veren Greta Gthunberg sesine yaşamak için, yaşatmak için kulak verelim, destek olalım. Diyor ki; OLDUKÇA AZ SAYIDA İNSAN MUAZZAM MİKTARDA PARA KAZANMA FIRSATLARINI KAYBETMESİN DİYE MEDENİYETİMİZ FEDA EDİLİYOR. BENİMKİ GİBİ ÜLKELERDE YAŞAYAN ZENGİN İNSANLAR LÜKS İÇERİSİNDE YAŞAYABİLSİN DİYE BİYOSFERİMİZ FEDA EDİLİYOR. BİRKAÇ KİŞİNİN LÜKSÜNÜ ÖDEYEN ŞEY BİR ÇOK KİŞİNİN ACISIDIR. ÇOCUKLARINIZI HERŞEYDEN ÇOK SEVDİĞİNİZİ SÖYLÜYORSUNUZ AMA BÖYLE OLMASINA RAĞMEN ONLARIN GÖZLERİ ÖNÜNDE GELECEKLERİNİ ÇALIYORSUNUZ. POLİTİK OLARAK NEYİN MÜMKÜN OLDUĞUNU KONUŞMAK YERİNE YAPILMASI GEREKENLERE ODAKLANMADIĞINIZ SÜRECE UMUT YOK. BİR KRİZİ KRİZ OLARAK ELE ALMADIĞIMIZ SÜRECE ÇÖZEMEYİZ. FOSİL YAKITLARI YERİN ALTINDA BIRAKMAMIZ VE DÜRÜSTLÜĞE ODAKLANMAMIZ GEREKİYOR. BU SİSTEMİN İÇİNDE ÇÖZÜMLERİN BULUNMASI İMKANSIZ, BELKİDE SİSTEMİN KENDİSİNİ DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR. BURAYA UMURSASINLAR DİYE DÜNYA LİDERLERİNE YALVARMAYA GELMEDİK. BİZİ GEÇMİŞTE GÖRMEZDEN GELDİNİZ VE YİNE GÖRMEZDEN GELECEKSİNİZ. BAHANELERİMİZ TÜKENDİ VE ZAMANIMIZ DA TÜKENİYOR. BURAYA HOŞUNUZA GİTSE DE GİTMESE DE DEĞİŞİMİN GELECEĞİNİ HABER VERMEYE GELDİK. GERÇEK GÜÇ İNSANLARA AİTTİR.” Yaptığı bir başka konuşmasında ise şöyle diyor; "BENİM HER GÜN HİSSETTİĞİM KORKUYU SİZİN DE HİSSETMENİZİ İSTİYORUM. TIPKI KRİZ ANLARINDA OLDUĞU GİBİ HAREKETE GEÇMENİZİ İSTİYORUM. EVİNİZ YANIYORMUŞ GİBİ… ÇÜNKÜ OLAN BU."

 

 

 

 

“OLDUKÇA AZ SAYIDA İNSAN MUAZZAM MİKTARDA PARA KAZANMA FIRSATLARINI KAYBETMESİN DİYE MEDENİYETİMİZ FEDA EDİLİYOR. BENİMKİ GİBİ ÜLKELERDE YAŞAYAN ZENGİN İNSANLAR LÜKS İÇERİSİNDE YAŞAYABİLSİN DİYE BİYOSFERİMİZ FEDA EDİLİYOR. BİRKAÇ KİŞİNİN LÜKSÜNÜ ÖDEYEN ŞEY BİR ÇOK KİŞİNİN ACISIDIR. ÇOCUKLARINIZI HERŞEYDEN ÇOK SEVDİĞİNİZİ SÖYLÜYORSUNUZ AMA BÖYLE OLMASINA RAĞMEN ONLARIN GÖZLERİ ÖNÜNDE GELECEKLERİNİ ÇALIYORSUNUZ. POLİTİK OLARAK NEYİN MÜMKÜN OLDUĞUNU KONUŞMAK YERİNE YAPILMASI GEREKENLERE ODAKLANMADIĞINIZ SÜRECE UMUT YOK. BİR KRİZİ KRİZ OLARAK ELE ALMADIĞIMIZ SÜRECE ÇÖZEMEYİZ. FOSİL YAKITLARI YERİN ALTINDA BIRAKMAMIZ VE DÜRÜSTLÜĞE ODAKLANMAMIZ GEREKİYOR. BU SİSTEMİN İÇİNDE ÇÖZÜMLERİN BULUNMASI İMKANSIZ, BELKİDE SİSTEMİN KENDİSİNİ DEĞİŞTİRMEMİZ GEREKİYOR. BURAYA UMURSASINLAR DİYE DÜNYA LİDERLERİNE YALVARMAYA GELMEDİK. BİZİ GEÇMİŞTE GÖRMEZDEN GELDİNİZ VE YİNE GÖRMEZDEN GELECEKSİNİZ. BAHANELERİMİZ TÜKENDİ VE ZAMANIMIZ DA TÜKENİYOR. BURAYA HOŞUNUZA GİTSE DE GİTMESE DE DEĞİŞİMİN GELECEĞİNİ HABER VERMEYE GELDİK. GERÇEK GÜÇ İNSANLARA AİTTİR.”

Dip Not

Her Hakkı Saklıdır ©

İşbu Web sitesi ve tüm sayfaları Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na tabidir ve içeriğine ilişkin her türlü ses, görüntü, yazı içeren bilgi-belge,marka ve her türlü fikri ve sınai haklar ile tüm telif hakları ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları BENDENSENDENBİZDE'e aittir. İşbu web sitesinin yapısı ve içeriği, sitede kullanılan her türlü görsel malzeme Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Sitede yer alan bilgilerin çoğaltılması, başka bir lisana çevrilmesi, saklanması veya işleme tutulması da dahil, BENDENSENDENBİZDE 'in önceden yazılı iznine tabidir. Bu sebeple işbu sitede yer alan bilgiler BENDENSENDENBİZDE'in yazılı izni olmadan hiçbir şekilde, çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve aktarılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı diğer bir Web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz.

BU KATOGORİDEKİ Diğer Gönderimler

Taştaki Türk'ler

Taştaki Türk'ler

Toprağın Tuzu

Toprağın Tuzu

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı